Talmácsi Gábor részt vehet a Japán Nagydíjon, a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi futamán, Motegiben.

Talmácsi Gábor
© AP
A 125 kcm-es kategória címvédője, aki jelenleg harmadik a vb-pontversenyben, két hete, az indianapolisi verseny első időmérő edzésének elején bukott és sérült meg. Múlt hétfőn sikeres kézműtéten esett át, szétnyílt sajkacsontját Tim Dicke kézspecialista műtötte meg a profi sportolók ellátására szakosodott indianapolisi Indiana Orthopaedic Hospitalban. A minél gyorsabb gyógyulás érdekében egy úgynevezett Herbert-csavarral rögzítették a törött csontot, majd gipszet kapott a világbajnok.

A Talmácsi menedzsmentjétől származó információk szerint csütörtökön, Japánban sor került a kötelező vizsgálatra, melyet Claudio Costa, a MotoGP hivatalos orvosa végzett el. A magyar motoros a kontroll után megkapta az engedélyt a versenyzésre.

Vincze Szabolcs Sport

Talmácsi fölényesen szerezte meg második futamgyőzelmét

Talmácsi Gábor rajt-cél győzelmet aratva Hollandia után másodszor állhatott a dobogó legfelső fokára a San Marinói Nagydíjon, Misanóban. A magyar pilóta az összetett ranglista harmadik helyére jött fel, az éllovas Mike Di Meglio kilenc körrel a vége előtt kiesett a versenyből.

Talmácsi az első helyről rajtol

A 125 kcm-esek között szereplő Talmácsi Gábor az első helyről rajtol vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján, Misanóban.

"Mit számít, szép vagy-e, ha nincs mit enni?"

Turbulencia, villámok: 25 perc helyett kétórás rémálom lett a brit hercegi repülőút