A Fradi 130 milliós pert nyert Gera-ügyben

A Ferencvárosnak nem kell 130 millió forintot kifizetnie, miután megnyerte perét Bill Jennings, brit játékosügynökkel szemben - adja hírül a zöld-fehérek hivatalos honlapja.

  • hvg.hu hvg.hu
A Fradi 130 milliós pert nyert Gera-ügyben

Az angol játékosügynök Vladan Filipovics játékosmenedzser jobbkeze volt, amikor Gera Zoltánt az angol  West Bromwich Albion csapata 2004-ben leszerződtette a Ferencvárostól.

A FIFA-licences, Angliában bejegyzett menedzser egy szerződés alapján ügynöki jutalékot szeretett volna kapni tevékenységéért - írja a honlap, s a tét 130 millió forint volt. Másodfokon, jogerősen eldőlt, hogy Jennings-et nem illeti jutalék a Gera-ügyben. dr. Petró László, az FTC jogi képviselője szerint a per alapját képező szerződésről kimondatott, hogy "a jó erkölcsbe ütközött, jogszabályt is sértett, és feltűnően értékaránytalan volt".