A világelső Serena Williams hatalmas csatában, három szettben kikapott az ausztrál Samantha Stosurtől a francia nyílt teniszbajnokság szerdai negyeddöntőjében.

Serena Williams
©

Ezzel biztossá vált, hogy a nők mezőnyben új győztes avatnak. A 12-szeres Grand Slam-győztes Williamsnek a harmadik játszmában mérkőzéslabdája volt, ám nem tudta kihasználni, Stosur végül 2 óra 24 perc alatt diadalmaskodott.A másik ágon a szerb Jelena Jankovics magabiztosan nyert a kazah Jaroszlava Svedova ellen.

2010-ES FRANCIA NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS

NŐI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ:
Samantha Stosur (ausztrál, 7.) - Serena Williams (amerikai, 1.) 6:2, 6:7 (2-7), 8:6
Jelena Jankovics (szerb, 4.) - Jaroszlava Svedova (kazah) 7:5, 6:4

Az elődöntőben:
Schiavone (olasz, 17.) - Gyementyjeva (orosz, 5.), Stosur - Jankovics

MTI Tenisz

Roland Garros: kiesett a harmadik kiemelt

Elsőként Francesca Schiavone jutott be az elődöntőbe a francia nyílt teniszbajnokságon, miután kedden két sima játszmában legyőzte a dán Caroline Wozniackit.

Roland Garros: Federer kiesett

A címvédő Roger Federer négy szettben vereséget szenvedet a svéd Robin Söderlingtől a párizsi nyílt teniszbajnokság keddi negyeddöntőjében.

Henin veresége a Roland Garroson

Az ausztrál Samantha Stosur három játszmában nyert Justine Henin ellen és bejutott a negyeddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokságon.

hvg.hu Sport

A Roland Garros után Nadal ülhet Federer trónjára

Roger Federer udvarias mosollyal és lakonikus nyugalommal hagyta el a Philippe Chatrier teniszpályát tegnap, miután a Roland Garros negyeddöntőjében a svéd Robin Söderling négy szettben búcsúztatta.

Roland Garros: Gyementyjeva megállította Petrovát

Az eddig remekül teljesítő orosz Nagyja Petrova számára a keddi negyeddöntő jelentette a végállomást a francia nyílt teniszbajnokságon: a 19. helyen kiemelt játékost honfitársa, az ötödikként rangsorolt Jelena Gyementyjeva búcsúztatta.