Az olasz játékos hétfőn jelentette be, hogy izomgörcsei miatt nem tud kiállni kedden a 2011-ben 41 diadalnál tartó szerb sztár ellen. Fognini vasárnap ötszettes, 4 óra 22 perces csatában verte meg a spanyol Albert Montanest, és a hajrában már erősen bicegett fájdalmában. "Az orvosok szerint veszélyes lenne folytatnom a Roland Garrost" - közölte. A decemberi Davis Kupa-sikerekkel együtt már 43-0-ás szériában Gyokovics mérlege nem változik, mivel visszalépés esetén továbbjutását nem könyvelik el győzelemnek.
Gyokovics már játék nélkül is továbbjut
Az idén még veretlen, világelsőségre törő Novak Gyokovics játék nélkül bejutott a négy közé a francia nyílt teniszbajnokságon, miután Fabio Fognini lábsérülés miatt visszalépett a negyeddöntőtől.
Korrupciós botrány: többen vádalkut köthettek, a parkfenntartás csak az egyik szál, közétkeztetős nagyvállalkozót is előállítottak
A rendkívül szerteágazó botránynak már legalább négy része van.