India fővárosának központja vasárnap színes jógaszőnyegek gigantikus mozaikjává alakul át. A reggeli 35 perces, szabadtéri jógázásra mintegy 35 ezer tisztviselőt, katonát és állampolgárt várnak.
A világ más országaiban is megünneplik az ősi indiai hagyomány első nemzetközi napját. India budapesti nagykövetsége vasárnap reggel a Bálna Budapest épületében várja az érdeklődőket, Londonban a Temze partján tartják a gyakorlást.
A naponta jógázó, vegetáriánus Modi politikája fontos részének tekinti a jógát, novemberben átszervezett új kormánya 21 minisztere közül egy az indiai orvoslás hagyományos gyógymódjainak és gyakorlatának, köztük a jógának, az ájurvédának, a homeopátiának és a naturopátiának a népszerűsítését végzi.
A miniszterelnök vasárnap beszéddel üdvözli a világnapot, ám maga nem végez ászanákat. A gyakorlást a város fő sugárútja mentén elhelyezett hatalmas kivetítők is közvetítik, sokak szerint Guinness-világrekord is születhet az együttjógázók várhatóan hatalmas száma miatt.
Modi 2014 szeptemberében kérte az ENSZ-t a jóga nemzetközi napjának bevezetésére. Mióta a szervezet elfogadta a kezdeményezést, országszerte iskolákat, laktanyákat, a börtönöket ösztönöz arra az állam, hogy szervezzék meg a rendszeres jógázást.
Mostantól ünneplik a jóga nemzetközi napját
Először ünneplik a világon a jóga nemzetközi napját, melyet Narendra Modi indiai kormányfő tavalyi kérésére vezette be az ENSZ, és idén június 21-én, vasárnap tartják az elsőt.

Taktikát váltott Moszkva, tömeges drón- és rakétatámadásokkal akarja megtörni az ukránokat
Trump feltétel nélküli megadásra szólította fel Iránt
Orbán elszólása is segíthetett kiskaput találni a Pride-rendezéshez, de Karácsonyék nagy jogcsatákra készülhetnek
Életmentő műtétet hajtottak végre Ujhelyi Istvánon
Szívbillentyű-megnagyobbodása volt Ujhelyi Istvánnak, így műtőasztalra kellett feküdnie.
Orbán a Parlamentben: Pontosan tudjuk, mi a helyzet ebben az országban
Ellenzéki össztűz zúdult a Parlamentben a miniszterelnökre.
Kovács Bálint: A Fidesznek már tényleg nincs tovább a magyar katonás propagandavideónál
Szentkirályi Alexandra csomagtartós túszejtésekről álmodozik, Orbán Viktor pedig már egyenesen azt állítja, hogy a gyerekeink fognak meghalni az ukránok miatt.