hvg.hu/MTI

Továbbra is tapadnak a Lipcsére és a Münchenre a fővárosiak. Kemény mérkőzésen győztek hazai pályán.

A Dárdai Pál által irányított Hertha BSC 2-1-re nyert a vendég Mainz ellen a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, ezzel egyrészt őrzi százszázalékos hazai mérlegét, másrészt feljött a harmadik helyre a tabellán.

Nem indult fényesen a találkozó a magyar tréner csapatának: a vezetést a vendégek szerezték meg Seydel révén, de Ibisevic ezúttal is hozta remek formáját, így a berlinieknek még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük. A második félidőben negyed óra után emberelőnybe kerültek a hazaiak Gbamin kiállítását követően, majd Ibisevic érdemben is büntette a vendégeket (2-1). A csatár azonban nem bírt magával, második sárgáját begyűjtve ő is mehetett zuhanyozni, így  mindkét csapat tíz emberrel fejezte be a meccset.

A következő fordulóban a Wolfsburg otthonába látogatnak, ahol hátrányt jelent a jó formában lévő Ibisevic eltiltása.