Fucsovics a negyedik játszmában már fájlalta a csípőjét, de folytatta a játékot, végül kikapott.

Fucsovics Márton négy szettben kikapott a tavaly döntős belgák második számú teniszezőjétől, Ruben Bemelmanstól a liege-i Davis Kupa-nyolcaddöntő pénteki nyitányán.

Fucsovics, aki az Australian Open-nyolcaddöntőben a későbbi bajnok Roger Federerrel szemben maradt alul, a 63., míg riválisa a 120. helyen állt a világranglistán. Eddig csak alacsonyabban rangsorolt challenger-versenyeken találkoztak, mindkét meccs 2016-ban volt Olaszországban, és mindkétszer Fucsovics bizonyult jobbnak. A magyarok vezére 2010 óta 17 DK-párharcban vett részt, egyesben 18/6-os, összességében pedig 24/12-es győzelmi mutatónál tartott.

A nemzetközi szövetség rangsorában a belgák a 3., míg az utóbbi tíz párharcukból kilencet megnyerő magyarok a 18. helyen álltak. Ami a két válogatott egymás elleni mérlegét illeti, az 1934-ben kezdődött párharcban a belgák vezettek 7-5-re. A 13. csatában a balkezes Bemelmans 4:1-re elhúzott, Fucsovics nagy küzdelemben utolérte őt, ám egy újabb belga brékkel 41 perc alatt a hazaiak kerültek szettelőnybe.

A folytatásban a nyíregyházi születésű játékos sokat szenvedett a szerváival, bréklabdákat hárított, mígnem 4:4-nél kihasználta a lehetőséget, és elvette Bemelmans adogatását – a mintegy 200 fős magyar tábor nagy örömére. A DK-ban az utóbbi 15 egyes meccséből 14-et nyerő Fucsovics ásszal jutott játszmalabdához, majd egy mesterien a vonalra ütött fonák egyenessel hozta a szettet.

A harmadik felvonás egyértelműbb szervagémeket hozott, bréklabdáig sem igen jutottak a felek, így jöhetett a rövidítés. Ebben néhány szépségdíjas labdamenetet követően, 4-2-es hazai vezetésnél cseréltek térfelet, majd pedig Bemelmans negyedik szettlabdájánál Fucsovics a hálóba ütött egy fonákot.

A negyedik játszmában a belga 2:2 után került lépéselőnybe, aztán 4:3-nál a magyar elcsúszott és a csípőjét fájlalva a földön maradt, de folytatta a játékot. Bemelmans innentől már nem engedte ki a kezéből a meccset, így 3 óra 3 perc elteltével a rendezők vezetnek 1-0-ra.

"Nem tudtam százszázalékosan felkészülni erre a mérkőzésre, nem éreztem a labdát és a pályát, sajnos a lábfertőzésem még nem múlt el teljesen" – értékelt az M4 Sportnak Fucsovics Márton hozzátéve, a tenyereseknél nem tud rendesen kitámasztani, emellett az szokatlan volt a számára, hogy ezúttal ennyien ellene szurkolnak.

A nyitónap második mérkőzését Balázs Attila (204.) vívja a csata legnagyobb sztárjával, a nemzetközi rangsorban hetedik David Goffinnel, aki tavaly döntőt játszott az ATP-világbajnokságon.

A kemény pályán zajló párharcnak a liege-i Country Hall ad otthont, amely egy 4000 férőhelyes kosárcsarnok. A csatát eredetileg Magyarországon kellett volna megrendezni, ugyanis a két együttes legutóbb ugyancsak Belgiumban csapott össze egymással, ám egy tavalyi szabálymódosítás nyomán a két 2017-es döntős – a belga és a bajnok francia csapat – eldönthette, hol kíván játszani az első körben.

Ránk számíthatsz – mi is számítunk Rád!

Hozzátok, az olvasóinkhoz fordulunk, azt kérve, hogy tartsatok ki mellettünk, maradjatok velünk. Ti, ha tehetitek, csatlakozzatok pártolói tagságunkhoz, illetve újítsátok meg azt.

Mi pedig azt ígérjük, hogy továbbra is, minden körülmények között a tőlünk telhető legtöbbet nyújtjuk NEKTEK!