Ez a szövetségi kapitány sem bukik bele a kiesésbe

A Svájci Labdarúgó-szövetség (SFV) elnöke szerint nincs veszélyben a szövetségi kapitány, Vladimir Petkovic pozíciója.

  • MTI MTI
Ez a szövetségi kapitány sem bukik bele a kiesésbe

Focinyár 2018

Van-e ennél nagyobb sportesemény a világon? Egyesek szerint az olimpia az, mások állítják, a labdarúgó világbajnokság a csúcs. Most, közvetlenül a döntő után, annak hatása alatt, utóbbiakkal értünk egyet. Ezen az oldalon felidézheti a pillanatokat, amelyek ezt igazolják.

Peter Gillieron azt követően jelentette ezt be, hogy a svájci válogatott csapata az oroszországi világbajnokság keddi nyolcaddöntőjében 1-0-ra kikapott Svédországtól, így búcsúzott.

"Garantálom, hogy nincs edzőkérdés. Vladimir Petkovic számtalan nagyszerű dolgot elért már a csapattal, s bár én is csalódott vagyok a kiesés miatt, nem csak a negatívumokat kell nézünk" – nyilatkozta az elnök. Megjegyezte: volt olyan időszak, amikor a svájciak ki sem jutottak a nagy világversenyekre, de most ott vannak Európa legjobb válogatottjai között.

A bosnyák származású, svájci állampolgár Petkovicot 2020-ig szóló szerződés köti jelenlegi munkaadójához.