A fiatal magyar teniszező öt játszmában győzte le a cseh Jirí Veselyt a Magyarország–Csehország mérkőzésen a tenisz Davis-kupa Világcsoportjának osztályozóján.

Pirosnak ez volt a második összecsapása a válogatottban, ám az első csak két nyert szettig tartott februárban, a Belgium ellen már eldőlt párharc utolsó mérkőzésén. Most viszont Pirosra hosszabb találkozó, rutinosabb, magasabb és erősebb rivális várt a Lurdy Ház parkolójában felállított salakpályán, ám nem ijedt meg a feladattól, felnőtt hozzá, írja a Nemzeti Sport.

©

A cseh keret legjobbja sok hibával kezdett, de az első játszmát brékhátrányból is behúzta. De Piros feljavult, kilencven perc után 1-1 volt az állás. A harmadik játszmában úgy tűnt, fordul a kocka, hiszen Vesely biztos kézzel irányította az eseményeket, Pirosnak pedig problémája volt a vádlijával – az elveszített szett után ápolni is kellett.

A magyar teniszező nem adta fel, a negyedik szettet rövidítésben húzta be, jöhetett az ötödik felvonás. Győzött. Nyert. 6:5 után félelmetes magabiztossággal zárta le a mérkőzést, 4 óra 23 perc után 3:6, 6:4, 4:6, 7:6, 7:5-re nyert, s karrierje legnagyobb diadalát aratta.