Magabiztosan győzött a magyar labdarúgó válogatott Bakuban Azerbajdzsán csapata ellen. Ezzel a magyar válogatottnak már hat pontja van, s megmaradtak EB-s továbbjutási esélyei. Jelenleg a magyar válogatott vezeti a csoportot, az ugyancsak hatpontos Horvátország előtt. A legközelebbi mérkőzést kedden játssza a magyar válogatott, akkor Wales legjobbjai ellen lépnek pályára. A 11 ezres bakui stadionban 5-6000 néző figyelte az eseményeket.

A mérkőzés legfontosabb eseményei:

18. perc: megvan az első magyar gól, Dzsudzsák szabadrúgását Orbán csúsztatta fejjel az azeriek hálójába.

A gól után megélénkült a magyar csapat, több helyzete is volt a fehér mezben játszó válogatottnak. A félidő közepén úgy tűnik, az azeriek fő célja immár a súlyosabb vereség elkerülése.

©

28, perc: Szoboszlai kapott sárgalapot Almeida buktatása miatt, valamint a buktatást megelőző kakaskodásért. Volt egy pár durva azeri belemenés is, ám ezek  a holland bíró szerint nem értek sárgát.

33. perc: az első azeri szöglet, majd egy helyzet, a magyar védők nem igazán figyeltek a beadásra.

36. perc: elmentek a magyar cserék melegíteni

38. perc: az azeriek is megkapják az első sárgát, Guseynov vágta fel Szalait.

45. perc: 2 perc hosszabbítás az ápolások miatt.

Vége az első félidőnek. Az iram nem volt túl nagy és a játék színvonala is sok kíváni valót hagyott maga mögött: sok volt az apró hiba, és túl gyakoriak voltak a viszonylag durva szabálytalanságok is. A magyar és az azeri védelmet is könnyen zavarba lehetett hozni. Ennek ellenére nem volt sok komoly helyzet, illetve kaput eltaláló lövés. A labdabirtoklás arány 58-42 százalék volt az azeriek javára.

Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

50. perc: Dzusdzsák 25 méteres veszélyes szabadrúgását védte az azeri kapus. A szabdrúgás előtt Nazarov kapott sárgalapot. Nyom a magyar válogatott, három veszélyes helyzete is volt a válogatottnak egy percen belül.

53. perc: Góllá érett a fölény, 2:0 Magyarország javára. A gólt ismét Orbán szerezte egy kapu előtti kavarodás után.

57. perc: az első magyar csere, Szoboszlai helyére Holman Dávid lépett pályára.

59. Medvegydev is kapott egy sárgát.

60. perc: cserélnek az azeriek is, Ramazanov jött be Dadasov helyére.

60: Dzsudzsák kapufára lőtt egy 20 méterről megítélt szabadrúgást. A kapusnak esélye sem lett volna megfogni a lövést. A második félidő sokkal színvonalsabb, mint az első volt: többet mozognak a játékosok és több a helyzet is.

69. perc: szépített az azeri csapat. A kapura lőtt labdát Gulácsi kiütötte, ám az érkező Emreli a hálóba kotorta a labdát.

71. perc: a csereként beállt Holman 12 méterről bombázta a labdát a rövid felső sarokba.

72. perc: A gólpasszt adó Kleinheislert Pátkai váltotta fel.

74. perc: azeri csere, Abdullajev váltotta fel a gólszerzőt, Emrelit.

86. perc: újabb magyar csere, Dzsudzsák helyére Németh Krisztián érkezett. Az azerieknél Dadasov váltotta Nazarovot.