Három és negyed órás meccsen jutott be Fucsovics Márton a legjobb 64-be Melbourne-ben.

A 13. kiemelt kanadai Denis Shapovalov ellen kezdett Fucsovics Márton az Australian Openen, nem is akárhogy: a világranglistán 67. magyar teniszező négy szettben győzött.

Az első játszmában kezdésként Fucsovics breakelőnybe került, és ezt az előnyét meg is őrizte mindvégig, így 6:3-ra behúzta a szettet. Ezután egy hosszú, nehéz játszmában Shapovalov kiegyenlített, tie-breakben. A harmadik szettben nem volt kérdés: az első játékot ugyan a kanadai nyerte, de utána mindent vitt a magyar játékos, sima 6:1 lett a vége. A negyedik szett pedig ismét eljutott a tie-breakig, de itt már Fucsovics volt a jobb, így összességében 6:3, 6:7, 6:1, 7:6-tal jutott be a legjobb 64-be.

A második fordulóban a magyar játékos az olasz Jannik Sinner és az ausztrál Max Purcell meccsének győztesével játszik majd.

Biró Péter Sport

Elkezdődött az Australian Open, de vajon véget is ér?

Javában zajlik ausztrál Grand Slam torna selejtezője úgy, hogy a versenynek otthont adó Melbourne levegőjénél jelenleg nincs rosszabb minőségű a világon. A teniszezők bevállalták a szereplést, de egyre több jel mutat arra, hogy az egészségük érdekében ki kellene hagyniuk a tornát. Australian Open a bozóttüzek árnyékában.

Bán Teodóra: Nem a személyem körül alakult ki politikai csatározás

Luxus kimaxolva: íme a legújabb kabrió Bentley, ami Genfben debütált volna

Szarvasi polgármester: nem rakom a számba, az nőnek jobban áll