Csaknem 40 milliárd forintot osztott ki a kormány a rendkívüli intézkedések keretéből
A legtöbbet a Honvédség és a külügy kapja.
A legtöbbet a Honvédség és a külügy kapja.
A jövő heti háromnapos ülésen vitát tartanak az akkumulátorgyárakról is.
A kormány szerint ez az árverezők esélyegyenlőségét szolgálja.
Újabb átcsoportosításokról jelentek meg kormányhatározatok.
A Tokaj-Zemplén térség fejlesztéséért felelős kormánybiztost úgy mentette fel a kormány, hogy ez a közzététele napján lép hatályba.
Tavaly májusban Guller Zoltán, a Digitális Magyarország Ügynökség vezérigazgatója kapta ezt a feladatot, most Bodor József veszi át tőle. Ő sem kap érte pénzt.
A vita tárgya Lengyelországban is az igazságszolgáltatás függetlensége, közelebbről pedig az, hogy milyen szerv döntsön a bírák fegyelmi ügyeiről. A tét: az uniós helyreállítási pénzek.
Nacsa Lőrinc a KDNP frakcióvezető-helyettese.
A legújabb kormányrendelet némi kibúvót kínál a minisztériumok kötelező befizetései alól.
Az Energiaügyi Minisztérium kapott 390 milliárd forintot a „rezsivédelmi szolgáltatás ellentételezésére”.
Az ír üzletembernek ilyen a stílusa. Most a tervezett új és nagy lengyel repülőtér miatt háborgott.
Az „ideiglenes alkalmazási tilalom” nem jelenti az önkormányzati rendelet megsemmisítését, de „azonnali jogvédelem” azok számára, akik kifogásolják.
A Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter péntek este közzétett rendeletéből kiderül: ő tudja legjobban, kik a kimagasló munkát végző statisztikusok.
Az Ab szerint nem sérti az Alaptörvényt a nemváltoztatás tilalma – viszont évekkel ezelőtt még egészen más állásponton voltak.
A testület azzal az indoklással szüntette meg az eljárásokat, hogy a bepanaszolt jogszabályok már nincsenek érvényben, a panaszosokat pedig személy szerint nem érték szankciók.
A bérgarancia-alapról és a csődeljárásról szóló törvényekbe nyúltak bele rendelettel, hogy ne legyen akadálya a szerdai ígéret teljesítésének.
2021 végén ezt még mellőzni akarta a kormány, ki is jelölt egy furcsa céget vevőnek, de úgy látszik, ebből nem lett semmi.
Decemberben még Orbán Viktor is arról beszélt, hogy kormánybiztosnak nevezik ki Hoppál Pétert, ehelyett miniszteri biztos lett.
Kiemelt kulturális programsorozatot támogat a magyar kormány Törökországban.
Bár nem nevezik meg benne a vállalatot, ám a módosításban a hozzá hasonló helyzetbe jutott vállalkozások veszteséges működésének engedélyezéséről döntöttek.