Facebook: FBI ügynök a barátod?

Mindig afféle nyílt titok volt, hogy az állami szervezetek, a rendőrség és a titkosügynökök előszeretettel használják a közösségi oldalakat. Mostantól azonban a dolog hivatalos.

  • hvg.hu hvg.hu
Facebook: FBI ügynök a barátod?

Eddig az USA-ban a nyomozó hatóságok nem ismerték el hivatalosan, igaz nem is cáfolták, hogy nyomozásaik során előszeretettel használják a közösségi oldalakat. Alig egy hete azonban az EFF (Electronic Frontier Foundation) az amerikai Freedom of Information Act nevű törvényre hivatkozva hivatalos állásfoglalást kért az FBI-tól, amire a hatóság a törvény értelmében köteles válaszolni. Mit feleltek? A részletekért kattintson a techline.hu cikkére!

 

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.