A legújabb értesülések szerint felturbózza az Apple a második generációs iPad Airt.
hvg.hu
A tajvani TechNews értesülése szerint az eddig megszokott 1 GB-nyi RAM helyett ennek duplája kerülhet a második generációs iPad Airbe, azonban a legutolsó iPad mininek továbbra is be kell érnie az 1 GB RAM-mal.
Az iPadben kezdetben mindössze 256 MB RAM volt, majd a harmadik generációtól az Apple 1 GB-ra növelte a méretet, s ez így maradt egészen az ötödik generációig. Mindez az alacsonyabb költségek, a helytakarékosság és az akkumulátor kímélése miatt történt, azonban a küszöbön álló iOS 8 néhány funciója már több RAM-ot igényel a zökkenőmentes működéshez.
TechNews
Az Apple állítólag már dolgozik az osztott képernyős multitaskingen az iPad Air számára (a lenti videó egy koncepciót mutat), és ez bizonyosan energiaigényesebb lesz, mint amikor csak egy alkalmazást kezelünk. A források úgy tudják, hogy ez a képernyőosztás még nem jelenik meg az iOS 8 őszi debütálásakor, sokkal inkább a 8.1-es frissítés részeként várható.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.