Irán visszalőtt: Az amerikaiak katari bázisát érte rakétatámadás
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
A nemzetközi népszerűségi sorrendtől némileg eltérő képet mutatnak a hazai számítógép- és okostelefon-eladások – derül ki az IDC piackutató legfrissebb adataiból.
Az idei harmadik negyedévet, azaz a július és szeptember közti eladásokat mutató adatok szerint három hónap alatt 126 ezer számítógép fogyott Magyarországon. Ez igen jelentős, 10 százalékos visszaesés 2015 hasonló időszakához képest – állapítja meg a HWSW. Az IDC adatait idéző szakoldal szerint a gyártók sorrendjét a Lenovo vezeti, majd az Asus, a HP, az Acer és a Dell következik. A nagy hiányzó az Apple, amely a globális pc-piacon már bőven top 5-ös részesedéssel bír, itthon azonban nem fért fel a listára.
Mobiltelefonból már jóval több fogyott, három hónap alatt egészen konkrétan 774 ezer darab, melyből 572 ezer okostelefon volt. A HWSW azt írja: hazai piacvezető nem túl meglepő módon a Samsung, az viszont már jóval meglepőbb, hogy a legnagyobbat a nemzetközi mezőnyben hátrébb botorkáló Alcatel követi. A harmadik helyet szintén kínaiak, a Huawei szerezte meg, a top 5-be pedig az Apple és a Lenovo fért be. A szakoldal emlékeztet: az itthon hagyományosan erős Sony immár kicsúszott a listáról, úgy tűnik, hogy a japánok kivonulása a belépő és középső szegmensből erősen éreztette hatását a hazai, viszonylag árérzékeny piacon.
Táblagépből 85 ezer fogyott itthon az idei év harmadik negyedévében, a gyártók közül a Samsung, Lenovo, Huawei, Alcatel és az Apple a legnépszerűbb.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Korábban Lázár János azzal vádolta meg őket, hogy túlterheléses támadást indítottak az EMMA rendszere ellen.
Lázár János tiszás hőbörgésről és hobbivasutas dünnyögésről írt a Facebookon.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.