Biztonsági emberek vették át az irányítást több napra az egyik dunaújvárosi erőműben
Egy jogvita vezethetett oda, hogy májusban biztonsági emberek jelentek meg az egyik dunaújvárosi erőműnél, és több napon keresztül akadályozták a működést.
A mai legjobb csúcstelefonokét messze meghaladó kapacitású tárhellyel érkezhet a Lenovo új telefonja.
Mi is beszámoltunk arról, hogy egy valóban különleges okostelefonnal készül piacra lépni az ezen a területen eddig nem igazán jeleskedő Lenovo. A Z5 phabletet június első felében mutatják be, a legújabb értesülések (és poszter) szerint akár már június 5-én, igaz, egyelőre csak Kínában. Arról még nem tudni, hogy mikor jelenhet meg más országokban
A Lenovo Z5 valóban egyedülálló lehet majd, ugyanis 18, vadonatúj szabadalmaztatott technológiát kamatoztatnak benne. Ezek közé tartozhat az is, amelynek köszönhetően óriási lesz a natív tárhely. A Lenovo Z5 4 TB-nyi adatot tud majd tárolni, ami a nyolcszorosa az igazán menő csúcstelefonok 512 GB-jának. A Qualcomm Snapdragon 845 lapkakészlettel hajtott eszköznek legalább 6 GB-os RAM-ja lesz, és 95 százalékos képernyő-test arányról hallani. A készülék akkumulátora 45 napos készenléti időt kínál egy feltöltéssel, de nem ez lenne az igazi szenzáció, hanem az, hogy miután lemerül a telefon, még akkor is lehetne fél órát beszélni.
Talán ezzel az okostelefonnal megváltozhat a Lenovo helyzete ezen a területen, jelenleg ugyanis mindössze egyszázalékos részesedést mondhat a magáénak hazai piacán. Miközben a cég egésze nyereséges, az okostelefonos üzletág számlájára 142 millió dolláros veszteség írható 2018 első három hónapjában.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Egy jogvita vezethetett oda, hogy májusban biztonsági emberek jelentek meg az egyik dunaújvárosi erőműnél, és több napon keresztül akadályozták a működést.
Az M100-nak 2021-ben egyszer már nekifutottak.
Az amerikai elnök a bűnözőknek is hadat üzent, miután egy kormányzati alkalmazottat támadás ért.
Megvédte a kormány egyedi döntéseit a külügyminiszter.
Vasárnap este történt a tragédia.