Itt vannak a győztes androideák, a Telenor meg is valósítja őket
Megszületett a február 23-i Android Workshop Entertainment rendezvényen bejelentett Androideák alkalmazás pályázat...
techline.hu
Megszületett a február 23-i Android Workshop Entertainment rendezvényen bejelentett Androideák alkalmazás pályázat eredménye. Az öt, szórakozáshoz köthető kategóriában beérkezett 330 androidea közül a szakmai zsűri által kiválasztott top 10-re összesen több mint 1800 szavazatot adtak le a Telenor Facebook-követői. Íme, a három dobogós helyezett!
Az első helyre Csuka Miklós ötlete, a Chemistry Kids került, amely interaktív periódusos rendszer és YouTube-videók segítségével teszi érdekesebbé és játékosabbá a kémiatanulást. A nyertes kampányvideót is készített alkalmazás ötletéhez.
A második helyen Fekete Gábor androideája, a Mi volt ez a hang? végzett, amely a hang és a hang forrásának összekötésével ugyancsak a játékos ismeretszerzésben segíti az egészen kicsi gyerekeket. A harmadik dobogós elképzelés Zakota Tamás nevéhez köthető: az Országon át, láss ezer csodát app a hazai látványosságokat kapcsolja össze a turistautakkal, de az autóval kirándulni indulók számára is közelebb hozza majd a helyi nevezetességeket.
A dobogós applikációkat a Telenor megvalósítja, és ingyenesen elérhetővé teszi a Google Play (Android Market) online piacterén. A befutó appok részletes leírása, illetve a verseny pontos eredménye a Telenor Facebook oldalán, ebben az alkalmazásban tekinthető meg.
Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.