Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Benyújtotta lemondását a központi katonai bizottság elnöki posztjáról a kínai parlament elöljáróinak pénteken Csiang Cö-min egykori kínai elnök, aki ezzel utolsó kormányzati tisztségétől is megszabadul.
A 78 éves politikus e jobbára reprezentatív tisztség feladásával kiteljesíti elhúzódó nyugdíjba vonulását – jelentette az Új Kína hivatalos kínai hírügynökség.
Csiang Cö-min tavaly szeptemberben mondott le a hadsereget ténylegesen irányító kommunista párt katonai bizottságának éléről, ahol helyét Hu Csin-tao államfő, a párt főtitkára foglalta el. Minden bizonnyal Hu követi Csiangot a központi katonai bizottság élén is. Az utódot a kínai Országos Népi Gyűlés (parlament) választja meg, amely szombaton kezdi évi rendes ülését.
Az idős Csiang Cö-min távozásával kiteljesedik a kommunista államban két évvel ezelőtt kezdődött nemzedékváltás.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.