Az incidens, amelyről a Belfast Telegraph című helyi lap, valamint a BBC is részletesen beszámolt pénteken, Belfastban, az északír fővárosban történt előző este. Egy nagy létszámú - szemtanúk szerint harminc főből álló - banda törte rá az ajtót a négy magyar nőre, akik a ház konyhájába menekültek a rendőrség megérkezéséig.
A Belfast Telegraph szerint "rasszista indíttatású" bűncselekmény történt, a rendőrség "gyűlölet vezérelte" esetnek minősítette a történteket.
A magyaroknak nem esett bántódásuk; a rendőrök egy 21 éves férfit őrizetbe vettek.
Magyar nőket támadtak meg Belfastban, rájuk törték az ajtót
Észak-Írországban dolgozó magyar nőket támadtak meg helybéli fiatalok.

„Már a levelibékára is leszavaznának az emberek, ha az kellene a Fidesz leváltásához” – ilyen volt Magyar Péter országjárásának első napja
Rekordméretűre duzzasztaná Brüsszel az uniós költségvetést, de jogállamiság nélkül nem adna EU-pénzt – bemutatták a hétéves tervet
Példátlan döntésre készülhet Trump: elmozdítaná a Fed elnökét
Zelenszkij személyes felügyelete alatt vizsgálják ki az ukránok Sebestyén József halálának körülményeit
Önazonossági törvény: megvan az első település, amely rendeletet hozott
Videón a hatalmas tűz, lángba borult a Tomorrowland fesztivál nagyszínpada
Karácsony Gergely: Nemsokára Anonymus Antal is jelentkezik majd egy összevágott hangfelvétellel
Végleg hazarendelték a budapesti lengyel nagykövetet
Pottyondy Edina: Hszi Csin-ping börtönbe veti az oligarcháit, Putyin kihajítja őket egy ablakon, Magyarországon meg elkezdték fapadosra kényszeríteni őket
Papp Réka Kinga: Orbán mérhetetlenül gyáva
Exkluzív Reuters-jelentés: Putyint nem érdekli Trump, újabb részeket akar kihasítani Ukrajnából
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.