"Ha azt mondanám, hogy nem rossz a szlovák-magyar viszony, akkor valószínűleg hazudnék. Mindenki tudja, hogy ez nem így van. Nyíltan meg kell mondani, hogy bár mindketten tagjai vagyunk az Európai Uniónak, a NATO-nak, az ENSZ-nek, s bár együttműködünk a Visegrádi Négyek keretén belül, a kapcsolatok nem jók" - jelentette ki a szlovák államfő a TARS hírügynökség által szerdán nyilvánosságra hozott interjúban. "Megengedem magamnak, hogy kimondjam: ezen nem jó kapcsolatokért nagy felelősséget viselnek a mai MKP-t alkotó pártok" - vélekedett Gasparovic.
Fico magabiztos
Robert Fico bízik abban, hogy a szlovák és a magyar fél a jövő évben értelmesen fog viselkedni, s ezzel képes lesz a minimumra csökkenteni az esetleges kilengéseket a kétoldalú kapcsolatokban. A szlovák miniszterelnök a TASR hírügynökség által szerdán nyilvánosságra hozott interjújában úgy vélekedett, hogy egyes politikusok nem megfelelő nyilatkozatait azonban nem lehet megakadályozni. "A vita minden bizonnyal nagyon élénk lesz azt követően, hogy kormányzati pozícióba kerül a Fidesz, mert bármilyen nyilatkozatot is tesz Orbán Viktor, akár mint miniszterelnök, vagy ha ne adj isten valamilyen konkrét lépésekkel jönne elő, kötelességünk lesz védeni a Szlovák Köztársaság nemzeti érdekeit, de művelt, európai módon" - hangoztatta Fico. Példaként a szlovákiai államnyelvtörvény ügyét hozta fel. Szerinte ez a szlovák-magyar vita Pozsony hatalmas diplomácia győzelmét hozta. "Ebben az esetben a magyar fél húzza abszolút módon a rövidebbet" - jegyezte meg a szlovák kormányfő.
Méltatta Bajnai Gordon magyar miniszterelnököt, hogy a két ország közt meglévő nagy feszültség idején is hajlandó volt vele találkozni Szécsényben. Fico úgy vélte, hogy a találkozó jelentősen hozzájárult a helyzet megnyugtatásához. A választásig nem számol újabb szlovák-magyar kormányfői tárgyalással, de partnerével egy visegrádi csúcstalálkozón még összejön. Fico azt is mondta, hogy a magyar kormányfőnek ugyan érvényes meghívása van hivatalos szlovákiai látogatásra, erre nem kerül sor, mert az számára Magyarországon "belpolitikai vereséget jelentene". A szlovák kormányfő megismételte: akár Bajnaival, akár utódjával kész bármikor találkozni, hogy megvitassák mindazokat a témákat, amelyek elősegítenék a szlovák-magyar kapcsolatok javulását.
Gasparovic: nem jó a szlovák-magyar viszony
Ivan Gasparovic szerint nem jó a szlovák-magyar viszony, s ezért a helyzetért nagymértékben a Magyar Koalíció Pártja (MKP) viseli a felelősséget.

Lánczi Tamás megírta vádiratát az összes közvélemény-kutató ellen, amely szerint nem vezet a Fidesz
Publicus: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye a Fidesszel szemben
Röpgyűlést tartott Orbán a Karmelitában Rákay Philippel és Dopemannel
Filozófus, rapper, filmproducer és miniszterelnök egy képen.
Orbán a Nemzet Radírjával tartott terepszemlét a Digitális Polgári Körök szeptemberi nagygyűlésének helyszínén
Néhány nappal a halála előtt hagyta minden vagyonát a szomszédjára egy budapesti nő, a bíróság szerint nem történt csalás
Az ember, akinek papírja van arról, hogy nem beszélhet egy tüntetésen, mert meleg – portréinterjú Léderer Andrással
Magyar Péter ígérete szerint az elsők között Orbán ellen indul vagyonosodási vizsgálat, terítéken lesz Hatvanpuszta is
Több új melegrekordot is született vasárnap
1948 óta nem volt ekkora meleg augusztus 10-én.
Kilencvennel előzött ki a rolleres egy Audi elé, az autós nem vette jó néven – videó
Fotókon az Orbán család hatvanpusztai „majorságának” fűtött gondolkodósétánya és föld alatti alagútjai
Önvédelmi célból lőfegyvert adna a közszereplők kezébe a Mi Hazánk
40 milliárd forint közpénzbe kerül, hogy a kormány megmenti a Magyar Vagont
Befagytak az egyeztetések a kormánnyal a főváros szerint
Úgy tűnik, Budapest várhat, amíg vége van a nyárnak.