A propaganda működése, az erotikus álmok titka és Lucas háborúi: a HVG nagy nyári könyvajánlója 1. rész
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Négy szlovákiai jobbközép párt vasárnap megerősítette, hogy egyikük sem kíván a szombati parlamenti választásokon győztes Irány-Szociáldemokrácia (Smer) párttal tárgyalni a közös kormányalakításról.
Robert Fico eddigi kormányfő, a Smer elnöke a Markíza kereskedelmi televízió vitaműsorában leszögezte: pártja 35 százalékkal megnyerte a választásokat, ezért kötelessége megpróbálkozni a kormányalakítással. Megjegyezte: személyesen nagy realista, s nem célja az időhúzás. "Nincs szükség az időhúzásra, ha nem fog menni, teret adunk a négy pártnak a kormányalakításra" - jelentette ki Fico.
A szombati választásokon az ellenzék négy pártja többségbe - igaz, csak néhány mandátumos többségbe - került a pozsonyi parlamentben. Ha az oppozíció alakít kormányt (Ficóék nélkül), akkor várhatóan bekerül a kabinetbe Bugár Béla Híd elnevezésű tömörülése is.
Ivan Gasparovic államfő egyébként már vasárnap bejelentette: Robert Ficónak ad kormányalakítási megbízást.
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Mindenre gondoltak azok a csalók, akik a videónkban megszólaló áldozatokat átverték.
Az oroszok novemberben vettek célba egy munkácsi elektromos alállomást.
Távozásuk után a közgyűlés határozatképtelenné vált.
Egyre többen teszik fel ezt a kérdést.
Kapu Tibor első magyar űrhajósként léphetett a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére.
Sok tanár éppen egyetlen ponttal csúszott le a kiemelkedő kategóriába sorolásról.
Várnai László elnézést kért a felpofozott diáktól és a képviselőtársaitól is.