Őt keresik a New York-i robbantás miatt

Azonosították a szombati, New York-i robbantás egyik gyanúsítottját. A rendőrség a 28 éves Ahmad Khan Rahami ellen adott ki elfogatóparancsot.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Őt keresik a New York-i robbantás miatt

A New York-i polgármester, Bill de Blasio a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva azt mondta, hogy a körözött férfinél fegyver lehet, és veszélyes.

Ahmad Khan Rahami afgán származású, és a New Yorkkal szomszédos államban, New Jersey-ben él, ahol szombaton csőbomba robbant egy futóversenyen, vasárnap este pedig öt gyanús eszközt találtak egy vasútállomás közelében, egy hátizsákban.

Az állomásnál talált robbanóeszközök a szakemberek szerint hasonlóak a Chelsea kerületben felrobbantakhoz, ezért nem kizárt – jelentette be New York állam kormányzója, Andrew Cuomo –, hogy összefüggés lehet a két eset között. Cuomo azt is megjegyezte, nem csodálkozna, ha kiderülne, hogy a hétvégi történések szálai külföldre is elvezetnének.

Később további fotókat tett közzé Rahamiről a New Jersey-i rendőrség: