Hatan meghaltak egy németországi fegyveres támadásban

Egy étteremben tört ki lövöldözés egy német kisvárosban.

  • hvg.hu hvg.hu
Hatan meghaltak egy németországi fegyveres támadásban

Legalább hat áldozata van annak a lövöldözésnek, ami pénteken kora délután történt a németországi Rot am See-ben egy étteremben. A rendőrség szóvivője egy támadóról tud, a 26 éves férfit a vasútállomás közelében kapták el és vették őrizetbe. Reiner Möller, a területileg illetékes aaleni rendőrkapitányság vezetője elmondta, a férfi maga riasztotta a rendőrséget.

Három nő és három férfi vesztette életét, 36 és 69 év közöttiek. Két ember megsebesült, kórházba szállították őket, egyikül életveszélyes állapotban van.

A helyszínen volt két gyermek is - az egyik 12, a másik 14 éves -, nekik nem esett bántódásuk.

A feltételezett elkövető német állampolgár. Őrizetbe vették, még pénteken kihallgatják. Indítéka egyelőre ismeretlen. Azonban minden jel szerint "családi dráma" történt, erre utal, hogy az áldozatok a feltételezett elkövető rokonai - mondta Reiner Möller.

Rot am See egy 5000 lakosú kisváros Stuttgarttól északkeletre.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.