Trump stábja már azon gondolkodik, ki mondja meg az elnöknek a rossz hírt

Lehet, hogy a lányának kell szembesítenie a valósággal az elnököt.

  • hvg.hu hvg.hu
Trump stábja már azon gondolkodik, ki mondja meg az elnöknek a rossz hírt

Biden nyert, Trump még küzd - amerikai elnökválasztás 2020

November 3-án elnökválasztást tartottak az Amerikai Egyesült Államokban. A republikánus Donald Trump és demokrata kihívója, Joe Biden közti verseny több államban nagyon szoros volt, így végül csak november 7-én derült ki: Joe Biden lesz az USA 46. elnöke. Kövesse az elhúzódó elnökválasztás fejleményeit és lehetséges következményeit a hvg.hu-n.

Donald Trump az elmúlt napokban arról beszélt a hozzá közel álló munkatársainak, hogy nem fogja elismerni a vereségét akkor sem, ha az már biztosnak látszik – írja a CNN fehér házi forrásaira hivatkozva.

A cikk szerint a kampánystáb tagjai, köztük a kabinetfőnöke, Mark Meadows, pedig még nem mondta el Trumpnak, hogyan is áll valójában a helyzet, inkább ráhagyták, hogy arról a megalapozatlan vádról beszéljen, hogy a választást megpróbálják csalással ellopni tőle.

Jelenleg a tanácsadók azon tanakodnak a CNN szerint, hogy ki mondja majd el Trumpnak a rossz hírt, hogy mi történik. A portál szerint a legesélyesebb, hogy Jared Kushnernek, az elnök vejének és főtanácsadójának vagy Ivanka Trumpnak, az elnök lányának kell megtennie ezt.