A halálos áldozatok és a sebesültek is mind fiatal nők, akik egy partibuszban ünnepeltek. A járműre ismeretlenek mintegy hetven lövést adtak le.
MTI
Legalább két fegyveres nyitott tüzet Kaliforniában kedden egy partibuszra, a golyózáporban ketten meghaltak és öten megsebesültek – közölték a helyi hatóságok.
A bulizók éppen egy 21 éves nő születésnapját ünnepelték, amikor az ismeretlen elkövetők egy autóból lőni kezdték a San Franciscóból Oaklandbe visszatérő járművet az autópályán – ismertette az East Bay Times.
A hatóságok szerint a tettesek üldözőbe vették az autópályáról letért buszt és városi területen is lövéseket adtak le rá.
Mintegy hetven lövést adtak le az elkövetők.
A kaliforniai autópályarendőrség szerint feltehetőleg nem véletlenszerű bűncselekmény történt.
A halálos áldozatok és a sebesültek mindannyian fiatal nők. Az egyik nőt válságos állapotban szállították kórházba. A születésnapját ünneplő nő a lábán kapott sebet.
Kipereltük a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar másfél évet felölelő szerződéslistáját, amiből az látszik, hogy visszafogták a költekezést. Nem fizetnek ki egy kétmilliárdos tartozást sem, ami miatt viszont végrehajtás indult ellenük.