Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A háború ellenére Moszkva arra buzdítja az oroszokat, hogy menjenek nyaralni a Krímbe – írja a Sky News. A félszigetet Oroszországgal összekötő kercsi híd elleni tegnapi támadásban azonban meghalt egy házaspár, akik a lányukkal nyaralni utaztak a megszállt területre.
Egy felelős kormány éppen az ellenkezőjét tenné annak, amit Moszkva csinál, tehát nem ösztönözné arra a polgárait, hogy egy háborús zónába utazzanak, hanem éppenséggel arra szólítaná fel őket, hogy kerüljék el a harcok helyszíneit – írják az Institute for the Study of War (ISW) szakértői.
A hétfői robbanást követően a félszigetről Oroszországba tartó polgári forgalmat átterelték a megszállt ukrán területekre, aminek a következményeként súlyos közlekedési dugók alakultak ki a Krímből a herszoni területen található Melitopol felé vezető úton.
A kercsi hidat hétfőn hajnalban érte támadás, az esetről készült videókon látható, hogy az útpálya súlyosan megrongálódott: egyik része leszakadt, ezt hidalták most át egy rámpával.