Legalább 64-en haltak meg egy johannesburgi háztűzben

Egy ötemeletes épület ég, a hatóságok még nem tudják az okát.

  • hvg.hu hvg.hu
Legalább 64-en haltak meg egy johannesburgi háztűzben

64-en meghaltak és több mint negyvenen megsérültek a Johannesburg belvárosában keletkezett tűzben – írja a BBC.

A hatóságok szerint eddig nem világos, mi okozta a lángokat a városközpontban található, ötemeletes épületben. A tűzoltóknak sikerült minden bent tartózkodót kihozniuk. A további áldozatokat folyamatosan keresik.

Az épület Dél-Afrika gazdasági központjában, Johannesburg korábbi üzleti negyedében található. Helyi jelentések szerint, az épület lakói többnyire más afrikai országokból származó menekültek voltak.

Robert Mulaudzi, a tűzoltóság szóvivője a Twitteren osztott meg videót az eseményről, úgy nyilatkozott, húszéves pályafutása alatt nem látott még ehhez hasonlót.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.