Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

A fejlődő országok szintjére esett a magyar innovációs potenciál

2006. december 19., kedd, 11:54 • Utolsó frissítés: 2006. december 19., kedd, 12:02
Szerző: MTI


A Magyar Feltalálók Egyesületének közgyűlésén átadták az „Év feltalálója” díjat és értékelték a hazai feltalálás és innováció idei esztendejét.

Key Account Sales Specialist
Álláshirdetés

Az „Év feltalálója” díjat az nyerheti, aki külföldön rendezett találmányi bemutatókon a legsikeresebb magyar résztvevő. Ebben az évben a MAFE kilenc külföldi nemzetközi kiállításon összese 70 témát mutatott be. Dr. Nashwan Khaled, jemeni származású nálunk élő sebészorvos érszűkületet hanghullámokkal kezelő készülékével összesen 8 aranyérmet nyert, így ő lett e cím birtokosa. Találmányát már sikeresen alkalmazzák érszűkületes betegek kezelésére.

A hazai innováció sikereinek minden idők legjelentősebb nemzetközi elismerését jelenti, hogy idén májusban Vedres Andrást választotta meg elnökévé a Feltalálók Egyesületeinek Nemzetközi Szövetsége (IFIA). E világszervezetnek 83 országból vannak tagjai. Sajátos ellenpontja ennek, hogy a hazai találmányok száma az elmúlt század nyolcvanas éveitől kezdve folyamatosan csökken. Innovációs potenciálunk jelenleg a fejlődő országok színvonalára esett vissza. Az egyre kevesebb találmány hasznosításában viszont jelentős eredményeink vannak. Például a fajlagos licencia kereskedelemben az Európai Unió országai között vezető helyen állunk.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

Az első lépés Európában  (x)
Az első lépés Európában (x)

A CBTC (China Brand Trade Center) a közép-kelet-európai vállalkozások és Kína felé nyitó cégek elsőszámú üzleti platformja.


A fejlődő országok szintjére esett a magyar innovációs potenciál




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
HIRDETÉS
BUXemlekedett+0.53%16413.44
MOLcsökkent-1.25%15 410 HUF
MTELEKOMemlekedett+0.93%436 HUF
OTPemlekedett+3.17%3 520 HUF
RICHTERcsökkent-0.70%35 300 HUF
NASDAQcsökkent-1.852837.53
S&P 500csökkent-2.861317.82
FTSEemlekedett+1.485351.53
DAXemlekedett+24.056339.94
EUR299.25 HUF
GBP374.69 HUF
USD239.3 HUF
CHF249.19 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X