Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

Összehangolt kamatcsökkentést hajtanak végre a legnagyobb jegybankok

2011. november 30., szerda, 14:15 • Utolsó frissítés: 2011. november 30., szerda, 14:53
Szerző: MTI


Címkék: jegybank; EKB; kamatcsökkentés; bankok;

Összehangolt likviditásnövelő intézkedéseket jelentettek be a világ legnagyobb központi bankjai.

Összehangolt likviditásnövelő intézkedéseket jelentettek be szerdán a világ legnagyobb központi bankjai. A bejelentés hatására az euró jelentős mértékben erősödött a dollárral szemben.

A kanadai, brit, japán, svájci, amerikai és euróövezeti központi bankok döntése értelmében 50 bázisponttal csökkentik dollár denominálású egynapos likviditási csereügyletük kamatlábát. Az intézkedés december 5-én lép életbe. A szervezetek egyúttal 2013 februárjáig meghosszabbították a likviditási eszköz érvényességét.

Ezen felül az Európai Központi Bank (EKB), a svájci, illetve a japán jegybank megegyezett abban: felkészülnek arra, hogy kétoldalú megállapodások nyomán egymás devizáiban is szükség esetén folyósítsanak finanszírozást, ha a piaci körülmények ezt szükségessé teszik.

Az első lépés Európában  (x)
Az első lépés Európában (x)

A CBTC (China Brand Trade Center) a közép-kelet-európai vállalkozások és Kína felé nyitó cégek elsőszámú üzleti platformja.


Összehangolt kamatcsökkentést hajtanak végre a legnagyobb jegybankok




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
HIRDETÉS
BUXemlekedett+0.53%16413.44
MOLcsökkent-1.25%15 410 HUF
MTELEKOMemlekedett+0.93%436 HUF
OTPemlekedett+3.17%3 520 HUF
RICHTERcsökkent-0.70%35 300 HUF
NASDAQcsökkent-1.852837.53
S&P 500csökkent-2.861317.82
FTSEemlekedett+1.485351.53
DAXemlekedett+24.056339.94
EUR299.25 HUF
GBP374.69 HUF
USD239.3 HUF
CHF249.19 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X