Kónya Péter szerint Orbán Viktor „a Titanic kormányosa, amely előtt már látszik a jéghegy”.
Össze kell fogniuk a civileknek, demokratikus pártoknak, szakszervezeteknek és egyházaknak, vissza kell állítani a jogállamot és a köztársaságot. Olyan államban szeretnénk élni, ahol nem kell sztrájkolni a sajtószabadságért, nem lehet visszamenőleges hatállyal törvényeket alkotni, nem lehet területi alapon minimálbért bevezetni és tiszteletben tartják a szerzett jogokat.
„Lesz még magyar köztársaság” – zárta beszédét Kónya Péter.