Hoffmann Semjén plágiumgyanús doktorijáról: "kizártnak tartom"

Kizártnak tartja Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár, hogy Semjén Zsolt plagizálta volna doktori disszertációját - erről a KDNP-s politikus az ATV-nek beszélt.

  • hvg.hu hvg.hu
Hoffmann Semjén plágiumgyanús doktorijáról:

A vád hamis, kizárt dolognak tartom, hogy Semjén Zsolt plagizált volna - mondta az ATV Szabad szemmel című műsorában Hoffmann Rózsa.

A hvg.hu cikkében arra mutatott rá, hogy Semjén Zsolt 1991-ben megvédett teológiai doktori dolgozatának közel negyven százaléka magyar, német és angol nyelvű források átvétele. A miniszterelnök-helyettes Az öt világvallás című, minden könyvtár szabadpolcán elérhető népszerű könyvből is jócskán merített. Bár életrajzaiban sehol nem tesz említést német nyelvtudásról, több német nyelvű műre is hivatkozik. (A plágiumgyanús doktoriról további részleteket itt olvashat!)

Mint az oktatási államtitkár az ATV műsorában elmondta, a hírt csak a stúdióban hallotta, úgy fogalmazott "nem szoktam olvasni híradásokat és újságokat, mert nincs rá időm". Semjén Zsolt plágiumgyanús doktorijával kapcsolatban azt mondta, politikai játszma részének tekinti, kizártnak és rosszindulatúnak tartja a feltételezést. Semjén Zsoltot pedig egy nagy tudású, művelt embernek tartja.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.