Lopták az áramot, így buktak le a kannabisztermesztők

Az áramszolgáltató munkatársai átvizsgálták a lakásrészt, ahol 28 tő növényt találtak.

  • MTI MTI
Lopták az áramot, így buktak le a kannabisztermesztők

Méretlen áramvételezés gyanúja miatt szálltak ki az áramszolgáltató munkatársai egy ingatlanhoz, ahol kannabisz termesztésére alkalmas eszközöket, és számos élő növényt találtak – közölte a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-vel.

Közleményükben azt írták, hogy egy férfi marihuánaültetvényt alakított ki ingatlanában, ezért kábítószer birtoklásának bűntette miatt a Monori Rendőrkapitányság eljárást indított az ügyben, az ügyészség pedig a legsúlyosabb kényszerintézkedést indítványozta a férfival szemben.

A nyomozás feltárta, hogy 2022-től kezdődően a gyanúsított egy ingatlanban kannabisz termesztésére alkalmas rendszert alakított ki. Az áramszolgáltató munkatársai idén januárban mentek be az ingatlanba, ahol észlelték a kábítószer termesztéséhez szükséges eszközöket, ezért értesítették a rendőrséget.

A hatóság emberei még aznap átvizsgálták a lakásrészt, ahol 28 tő élő növényt, négy gyökeres és 204 elszáradt szárcsonkot találtak és foglaltak le.

A Budakörnyéki Járásbíróság elrendelte a gyanúsított letartóztatását, a döntés egyelőre nem végleges.