Nem bír a Mars kövével a robotjármű
Az Opportunity kőtörő szerszámának vasárnap lyukat kellett volna ütnie a "Flat Rock" névre keresztelt marsi kődarabon, de az eszköz "nem hagyott észlelhető nyomot a kövön"
Az Opportunity kőtörő szerszámának vasárnap lyukat kellett volna ütnie a "Flat Rock" névre keresztelt marsi kődarabon, de az eszköz "nem hagyott észlelhető nyomot a kövön"
Hatalmas sikerrel zajlik Lázár János építési és közlekedési minisztersége. Mind a kettőben nagyon jó, mindent nagyon jól megold, állapítja meg Ceglédi Zoltán, aki néhány példát gyűjtött csokorba, hogy bemutassa a lázári diadalmenetet. Szóba kerül a 21-es főút zenélő szakasza, amit be kellett fásítani, mert zavarja az ottlakókat, ám a végeredményt látva nem lehet teljes a lőrinciek öröme. Hallhatjuk, hogyan halad át a Szegedre tervezett harmadik Tisza-híd nyomvonala az egyetem hőközpontján és további épületeken. És persze nem maradhat ki a bombasláger, a MÁV működése.
Gyurcsány Minecraft-szervert hozott létre, mely a nagy érdeklődés miatt összeomlott. A humoristák között felmerül, mi az a Minecraft. Litkai úgy tudja, Hitler írta, de nem, az Mein Kampf. De miért indította el? „Közösségi nyomásra”, idézik a hírt. Elek Peti szerint arról lehet szó, hogy nyugdíjasok tömegei követelték a Minecraft-szervert. Az árnyékkormány után végül is logikus lépés volt egy újabb fiktív világ megalkotása, vonják meg a döntés mérlegét. Egyébként érdemes lenne a politikusokat előbb a Minecraft-világban tesztelni, teszik hozzá, kiderülne, ki mit és mennyit épít.
„Elértük azt a pontot, ahol túl sok a hiba és túl sok a cenzúra” – a Meta az X-hez hasonlóan leáll a független tényellenőrzéssel, helyette a Trump adminisztrációval együttműködve képzeli el a szólásszabadságot. Az Európai Unió vezetői felvonták a szemöldöküket, de nem lesz egyszerű dolguk.
A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.
2020 és 2022 között 13 uniós országban legalább 488 rendőri őrizetben vagy rendőri intézkedés során bekövetkezett halálesetet regisztráltak. Franciországban volt a legtöbb, utána Írország, Spanyolország és Németország következik a sorban. Magyarország hét halálesetet jelentett, lakosságarányosan ez a második legkedvezőbb adat, a hatóságok csak Portugáliában jelentettek kevesebbet. A portugáloknál ez az adat nyilvános, a magyar hatóságok csak kérésre adták ki a kutatást végző Európai Adatújságíró Hálózatnak. Több tagállam megtagadta az adatszolgáltatást.
A magyar kormányfő szívesen adja elő, hogy diplomáciai közvetítő Oroszország és Ukrajna között, ám a két napja tartott EU-csúcson bebizonyította, hogy a szerep nem több politikai PR-akciónál. Így értékeli a brüsszeli tudósító, Oliver Grimm, aki azt is megjegyzi, hogy a politikus a háború kezdete óta nem lankad: folyamatosan a béke szükségességét hangoztatja.