Gyurcsány biztos a 2006-os MSZP-sikerben

1 perc

2004.12.24. 08:15

A következő választási győzelemben biztos Gyurcsány Ferenc szerint addig kell a választásokon legyőzni a Fideszt - még legalább kétszer-háromszor -, amíg a megosztó, gyűlöletet keltő jobboldali kultúra és annak képviselői ki nem szorulnak a hazai politika élvonalából.

"Azt reméltem, hogy nyerhetünk 2006-ban is, most már ebben biztos vagyok" - jelentette ki a kormányfő a Népszava pénteki számában megjelent évértékelő interjújában. Kifejtette: szeretne nyugalmat, higgadt közéletet az országban, de a békéhez két fél kell. Gyurcsány Ferenc biztos abban, hogy az új kormány és a szocialisták új vezetésével kialakuló programból "ki fog bomlani egy önbizalommal teli, erős, új baloldali politika."

A miniszterelnök szerint 2005 és 2006 a megerősödés és emelkedés évei lesznek, a gazdaságban elindult a fenntartható növekedés irányába mutató pályakorrekció. Úgy látja, hogy 2004-ben 4 százalék körüli lesz a gazdasági növekedés, ami 2-2,5 százalékkal nagyobb az európai átlagnál, s míg 2002-ben az államháztartás hiánya 9,2 százalék volt, 2003-ban 6,2 százalék, 2004-ben 5,3 százalék lesz, jövőre pedig 4,6-4,7 százalék körüli. Szavai szerint a kormány elkezdett egy erőteljes gazdaságkiigazítási programot, de ennél nagyobb mértékűnek ma nem látja értelmét, az erodálhatná a 2002-es szociális csomag eredményeit és társadalmi destabilizációhoz vezetne.
 
A miniszterelnök szerint kormányának olyan politikát kell megvalósítani, amelyben "zubog a vágy egy jobb életre". Egy jobb országra, amely tettre kész, aktív és lendületes.   Gyurcsány Ferenc úgy értékelte, hogy a szocialista pártban is nagy változások kezdődtek a vezetőváltás után. "Azt gondolom, a kormány és a szocialista párt együtt nagy dolgokra lesz képes, együtt fogunk igazságosabb országot teremteni" - tette hozzá. 

A miniszterelnök hangsúlyozta: a kormány az egész országért, minden polgáráért felelős, a pártok közötti versengés nem zavarhatja meg az emberek életét, ma megzavarja és ez is az oka a nagyon rossz közhangulatnak. Kijelentette, hogy a közigazgatásban, ahogyan a vallást magánügynek tekinti, ugyanúgy a politikai kulturális orientációt is.