SZDSZ: március 31.-április 1-jén tisztújító küldöttgyűlés

1 perc

2006.12.09. 14:10

Az SZDSZ országos tanácsa (ot) március 31.-április 1-jére hívta össze a párt tisztújító küldöttgyűlését - jelentette be a liberális párt elnöke sajtótájékoztatón, Budapesten.

A kétnapos küldöttgyűlésen pártelnököt, ügyvivőket, országos tanácsi tagokat választanak, és várhatóan módosítják a párt alapszabályát – mondta Kuncze Gábor. A jelöltállítási feltételeket az ot következő ülésén határozza meg – tette hozzá. A két évvel ezelőtti tisztújításon 50 tag, vagy öt helyi szervezet, vagy egy megyei illetve a fővárosi választmány támogatása kellett a jelöltté váláshoz – mondta. A jelöléseket a küldöttgyűlés előtt legkésőbb tíz nappal, azaz március 21-ig kell leadni – hangsúlyozta.

Mindenki úgy ítéli meg, hogy a közelgő tisztújító küldöttgyűlés az SZDSZ megújulását, politizálásának dinamizálását és ezen keresztül sikeresebbé tételét fogja jelenteni. "Azt kértem mindenkitől, hogy (...) ennek megfelelően viselkedjenek ebben a belső kampányban is" - jelentette ki az elnök. Kérdésre válaszolva közölte, hogy a véleménykülönbség, illetve ezek nyilvánosság előtti ütköztetése természetes, azonban a név nélküli kiszivárogtatást nem nézi jó szemmel. "Én azt szeretném, hogyha a különböző, párton belüli vélemények névvel jelennének meg, akkor lehetne világosan látni, hogy kinek mi a pozíciója" - hangoztatta.

Kuncze Gábor elmondta, hogy az országos tanács egységes abban, hogy az SZDSZ-nek támogatnia és minden eszközzel segítenie kell a költségvetési egyensúly helyreállítását. Egyetértett a testület azzal, hogy a frakció nem támogatott olyan módosításokat, amelyek fellazítanák a költségvetési szigort - közölte. Kérdésre válaszolva elmondta, a költségvetési szavazás során legalább 20 alkalommal szavazta le az MSZP-frakció a kormány javaslatát, és volt, hogy a miniszterelnök is így voksolt. "Ezért aztán én nem gondolom azt, hogy ebből bármilyen messzemenő következtetést le kellene vonni" - fogalmazott.

A pártelnök kijelentette: az SZDSZ büszke arra, hogy az egészségügy és a közlekedés területén a liberális miniszterek terjesztenek be reformértékű javaslatokat, amelyek ugyan nagy vitákat váltanak ki, de magasabb színvonalú szolgáltatásokat nyújtanak, és kímélik az adófizetők pénzét.