Videojáték, mint rákellenes orvosság?
A videojátékok segíthetnek súlyos betegségek, így a rák gyógyításában is - állítja a Hopelab nevű non-profit szervezet, amelyet a beteg fiatalok életminőségének javítása érdekében hoztak létre.
A Re-Mission olyan 3D, amely a emberi test belsejében játszódik. A videójátékos személyesíti meg a rettenthetetlen Roxxi nanorobotot, amely vegyi fegyverekkel, különböző gyógyszereket tartalmazó rakétákkal küzd a betegség és annak szövődményei ellen - írta a Corriere della Sera című olasz napilap.
Az interaktív játék információkat tartalmaz, amelyek segítik a játékost abban, hogy megértse, mi történik a testében. Fiatal betegek is részt vettek tervezésében. Az eddigi tapasztalatok pozitívak, a játékosok jobban tudnak alkalmazkodni az orvosi előírásokhoz, tudatosabban, szakszerűbben küzdenek a betegségük ellen.
Az eredmény láttán a szervezet úgy döntött, hogy az interneten keresztül ingyen terjeszti a játékot a fiatal rákbetegek között. Az egészségesektől, akik ki akarják próbálni, 20 dollár hozzájárulást kér. Nemrég a Games For Health által összehívott konferencián több hasonló videójátékot is bemutattak. Az Immune Attack például használóját megtanítja arra, hogyan bírja rá rosszul működő immunrendszerét a baktériumok és vírusok leküzdésére. A NanosWarm és a Glucoboy viszont a cukorbetegséggel való szembeszállásra oktat.