Bejelentést lehet tenni az átcímkézett élelmiszerek miatt
A szolnoki polgármesteri hivatalban is bejelentést tehetnek azok, akik gyanús címkézésű húsárut vásároltak az elmúlt napokban – közölte Szalay Ferenc, a város polgármestere szombati rendkívüli sajtótájékoztatóján.
A közlés előzménye, hogy a héten mintegy másfél tonna lejárt szavatosságú és ötven kilogramm hamisított címkével ellátott hússzármazékokat tartalmazó élelmiszert találtak Szolnokon egy kft. raktárában.
A bejelentéseket telefonon a 80/200-460-as ingyenesen hívható számon várják, illetve a hivatal ügyfélszolgálatán.
Szalay Ferenc közölte: hétfőn közzéteszik azon szolnoki üzletek jegyzékét, ahová a kereskedelmi cég termékeket szállított.
Péter István megyei főállatorvos elmondta: az állategészségügyi szakemberek lakossági bejelentés alapján szerdán tartottak ellenőrzést a Treff Kft. telephelyén, és a vizsgálat során közel 1500 kilogramm lejárt szavatossági idejű és mintegy 50 kilogramm átcímkézett hústermékre bukkantak. A mintegy 60 féle termék többsége csomagolt húsféleség volt. Tájékoztatása szerint a cég hetven Jász-Nagykun-Szolnok megyei üzletbe szállított, de Békés, Hajdú-Bihar Heves és Pest megyében is forgalmazott.
Péter István szólt arról is, hogy a február 13-i ellenőrzés során a hatóság elvégezte a teljes raktárkészlet átvizsgálását. Bebizonyosodott, hogy az egyes árukra ragasztott hamisított címkék megjelenése jelentősen eltér attól, amelyet a gyártó cégek alkalmaztak. Például az eredetileg színes címkék fekete-fehérek voltak, és hiányzott róluk a gyártó lógója, valamint a termék azonosító jelölése. Elírták továbbá a fogyaszthatósági határidőt, de előfordult olyan címke is, amelyen az áru tömeget nullával jelölték.
Az állategészségügyi hatóság megtiltotta a nagykereskedelmi egységben az állati eredetű termékek forgalmazását, javaslatot tett a működési engedély visszavonására, és értesítette a rendőrséget, amely szintén eljárást indított az élelmiszerhamisítás kivizsgálásra.
A Treff Kft. jogi képviselője pénteken az MTI-hez közleményt juttatott el. Ebben tudatta, hogy a 1,5 tonna termékből mintegy 300 kilogramm növényi eredetű megsemmisítésre váró zsiradék volt, míg a további mennyiség ugyancsak megsemmisítésre váró, a boltokból visszaszállított áru, amely kereskedelmi forgalomba nem kerülhetett. Ezek az áruk nem egy épületben voltak a kft. által forgalmazott termékekkel, hanem egy kifejezetten erre a célra kialakított hűtőkamrában helyezték el.