Hátrányos helyzetűeket készítettek fel a munkavállalásra

1 perc

2007.03.19. 10:35

Csaknem 200 megváltozott munkaképességű és hátrányos helyzetű munkanélkülit készített fel a tanulásra, illetve a munkába állásra a Komlói Rehabilitációs Szolgáltató Központ, amelyet egy négy évvel ezelőtt indított projekt keretében hoztak létre az Európai Unió közreműködésével.

URLguru

További hasznos weblapokat szeretne a témában? Esetleg Ön osztana meg másokkal érdekes linkeket? Kattintson az URLguru.hu oldalra!

A projekt beindításával kapcsolatos kérdésekről március 21-én számol be dr. Baráth Etele, az európai ügyekért felelős korábbi tárca nélküli miniszter a Magyar Rehabilitációs Központ Egyesület rendezvényén.

Az Egyesület 2003 februárjában alakult országos működési hatókörrel, székhelye Pécs. A szervezet célja, hogy a megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatók számára biztosítsanak lehetőséget a kapcsolatok fejlesztéséhez, az együttes cselekvéshez, hogy sikerüljön pozitív változást előidézni a megváltozott munkaképességűek életében. A projekt célcsoportjai a komlói kistérségben élő megváltozott munkaképességű munkanélküliek, a 40 év felettiek, az alacsony iskolai végzettségűek, a tartósan munkanélküliek, a roma származásúak, a megváltozott munkaképességű munkanélkülieket foglalkoztató célszervezetek és a vállalkozások.

Komlón és környékén sok a munkanélküli, akik között igen magas a megváltozott munkaképességűek aránya, mivel korábbi munkahelyükön nagy fizikai megterhelést jelentett, sőt maradandó egészségkárosodást okozott a bányászat. A komlói projekt előzményét és hátterét elemezve fontos kiemelni azt is, hogy a környék munkaerő-piaci helyzete kifejezetten rossz, hiszen a térségnek alacsony a tőkevonzó képessége.

A kistérség össznépessége - a 2003-as statisztikai adatok szerint - alig 43 ezer, az aktív korúak aránya 60 százalékra tehető. A helybeliek 9,4 százaléka, vagyis 2333 ember regisztrált munkanélküli. A megváltozott munkaképességűek száma 1 473, körükben a regisztrált munkanélküli 13,5 százalék (199 fő). Ami pedig az olyan megváltozott munkaképességű munkanélkülieket illeti, akik már nem kapnak ellátást, ez a 701 személy az említett csoport 47,6 százalékát teszi ki.