Ki dolgozik a legtöbbet a világon?

1 perc

2007.09.04. 13:00

Az amerikai munkaerő által létrehozott érték a legnagyobb, csaknem 63,9 ezer dollárnyi személyenként és évente - állapítja meg a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO), mely szerint ebben szerepet játszik, hogy a fejlett világban az amerikaiak töltik a legtöbb időt munkával a norvégok után.

URLguru

További hasznos weblapokat szeretne a témában? Esetleg Ön osztana meg másokkal érdekes linkeket? Kattintson az URLguru.hu oldalra!

Az úgynevezett termelékenységi világranglistán mégsem a norvégok a második helyezettek, hanem az írek, akik dolgozva évi csaknem 56 ezer dolláros termelési étéket állítanak elő, pontosabban állítottak elő tavaly. Ezt az ILO-nál úgy számították ki, hogy a GDP-t osztották a foglalkoztatottak számával. Egy órára vetítve is kiszámították a termelt értéket.

Az így számolt munkatermelékenység növekedése terén tavaly egyes ázsiai országok fejlődtek a leggyorsabban. Az egy óra alatt termelt GDP- nézve azonban a norvégok a világelsők, mivel hatalmas olaj- és földgázbevételeik növelik hazai összterméküket. Egy óra alatt így nagyjából 38 dollárt hoznak létre, "verve" az óránként 35,6 dolláros termelési értéket produkáló amerikai dolgozót. Utóbbi így is nagyjából kétszer annyi értéket termel, mint egy francia, jóllehet hét évvel ezelőtt még közel azonos szinten voltak.

Egy amerikai tavaly átlagban 1800 óránál is többet dolgozott, a norvégok csak 1407 órát, a franciák bő 1564 órát. A feltörekvő ázsiai államokban az éves munkaóra meghaladja a 2200 órát.