Brit katonai szakértő: Ez már nem blöff, Putyin egyetlen lehetősége az atomháború, a NATO-nak a legrosszabbra kell készülnie
A holnapi Vörös téri parádé is jelzi, hogy Putyin háborúkat akar. Hszi és Putyin a Trump keltette zűrzavar legnagyobb haszonélvezője. Netanjahu terveiből látszik, hogy a szélsőséges politika immár a fő áramlat része Izraelben. Trump le tudja győzni a jemeni huszikat, ha Amerika kitart, de az iráni segédcsapat továbbra is fenyegetést jelent. Ha a „Merzcron”, azaz a francia–német kettős kudarcot vall, Európa is kudarcot vall. Témák és vélemények.
Die Welt
Az új német kancellár az ukrán háború befejezését tekinti legfőbb külpolitikai feladatának. Friedrich Merz Párizs és Varsó között a repülőgép fedélzetén nyilatkozott a konzervatív lap főszerkesztőjének, Jan Philipp Burgardnak. Azzal érvelt, hogy jelenleg ennél nagyobb feladat nincs Európa számára.
Emellett azonban nagy esély lát, hogy javuljon a földrész versenyképessége, miközben le kell építeni a kétségtelenül hatalmas uniós bürokráciát. Emellett igen lényegesnek tartja a NATO védelmi képességének megerősítését, hiszen módosul Washington megítélése a transzatlanti viszony ügyében.
Hogy az új német kormány azonnal korlátozza az illegális beutazásokat, ideértve azokat is, akik menedéket kérnek, arra azt válaszolta, hogy az intézkedés csupán átmeneti. De szükséges, amíg nem rendezik a kérdést közösségi szinten.
A vámok ügyében szeretné meggyőzni Donald Trumpot, amikor ma felhívja, hogy az ilyen terhek mindenkinek csak ártanak. A kereskedelmi együttműködés nem nullaösszegű játszma. Ugyanakkor az elnöknek meg kell értenie, hogy ezen a területen Brüsszel, nem pedig a tagállamok kezében van a döntési jogkör.
A kormányfő kitért arra, hogy Németország nem szólt bele az amerikai választási hadjáratba, de ugyanezt várja el a másik féltől is. Washingtonnak el kell fogadnia, miként viszonyulnak a németek saját demokratikus intézményeikhez vagy az olyan pártokhoz, amelyeket a titkosszolgálat történetesen kifejezetten szélsőjobbosnak minősít.