Hibás BMW X5-ösöket hívtak vissza
Az amerikai Spartanburgban (Dél-Karolinában), 2008 márciusában gyártott BMW X5-be hibás stabilizátort szereltek be. A visszahívás csak néhány modellt érint.
© BMW |
Az amerikai Spartanburgban (Dél-Karolinában), 2008 márciusában gyártott BMW X5-be hibás stabilizátort szereltek be. A visszahívás csak néhány modellt érint.
© BMW |
Európai gyártmányokat nem érint az amerikai Ford autógyár monstre, becslések szerint 3,6 millió autóra vonatkozó visszahívása. Az akcióra azért kerül sor, mert kiderült, hogy a sebességellenőrző berendezés kapcsolószerkezete túlhevülhet, füstöl, esetleg meg is gyullad. Az idehaza is ismertebbek közül az Explorer típusokat is várják ellenőrzésre a Ford szervizekben, általában 1992 és 2004 között gyártott autókról van szó.
Fél napot szántunk Münchenben a BMW-szentély, a BMW Welt megtekintésére. Ez az idő sem volt elég arra, hogy maradéktalanul magunkévá tegyük a vezetés élményét kínáló márka múltját, jelenét és jövőjét. De nem azért, mert olyan gazdag lett volna a kínálat.
Egy súlyos sérültje van annak a közúti balesetnek, amely vasárnap este történt Pilisvörösvár és Piliscsaba között.
Az anyai ágról cseh származású Donald Trump Jr.-nak évekbe tellett megbocsátania apjának, amiért bulvársztorit csinált szülei válásából, később azonban beadta a derekát, és csatlakozott a családi céghez, amelyet ma már öccsével ő vezet. Apjából időközben amerikai elnök lett, amihez a kisebb Don elsősorban a közösségi médiában folytatott szélmalomharccal járult hozzá, de akár kétes hátterű oroszokkal is tárgyalt a politikai haszon reményében. Ma már sokan úgy emlegetik, mint a lehetséges következő elnököt, noha formálisan most sem tagja a kormányzatnak – igaz, néha már egészen úgy viselkedik, mintha az lenne.
Nem csak szépen lesülni és fizikailag erősödni lehet, ha vadvizekben (tóban, folyóban, tengerben) úszik az ember, ez a mentális jóllétet is javítja – derült ki egy nemzetközi kutatásból.
A Magyarországon alapított francia-kínai cég az EU-n belül vámmentesen dolgozhat.
A. G. Sulzberger a Notre-Dame Kellogg Institute for International Studies rendezvényén tartott előadást, és a szöveget most teljes egészében nyilvánosságra hozták. Magyarország többször is előkerül benne, a sajtó megregulázásának ötpontos receptjét a magyar kormány tevékenysége alapján ismerteti. Orbán Balázst, Orbán Viktor politikai igazgatóját elrettentő példaként idézi.
Az 1994-ben megjelent kötet névmutatóval és az író híres regénye, a Hajtűkanyar történetével bővült.
Már arra készülnek Brüsszelben, mi lesz, ha júliusban nem szavazza meg Orbán Viktor az orosz szankciók meghosszabbítását?