Amikor a szexi képek a vesztünket okozzák

1 perc

2008.09.25. 10:15

Egy pózolós kép, spicces állapotban vagy egy jól elkapott pillanat, játékfegyverrel a kézben könnyen a vesztünket okozhatja. Ha valaki megpályázik egy állást, előtte érdemes mérlegelnie, közölt-e olyan információt magáról valamely közösségi oldalon, amely leendő munkaadója szemében megkérdőjelezi rátermettségét. A bukás lehetséges okai.

A CarrierBuilder nevű álláskereső oldal friss felméréséből kiderül, hogy a megkérdezett 3100 munkaadó 22 százaléka használja a társadalmi hálózatot építő (közösségi) oldalakat (MySpace, Facebook) arra, hogy ellenőrizze a meghirdetett állásra jelentkezők hátterét. Az e módon adatokhoz jutók száma 2006 óta 11 százalékkal nőtt.

A munkaadók további 9 százaléka bevallotta, hogy eddig ugyan nem folyamodott az ellenőrzésnek e módjához, azonban tervezi azt. Azoknak, akik közösségi oldalakon böngésznek, hogy informálódjanak leendő alkalmazottaikról, 34 százaléka ismerte be, hogy talált olyan adatot (képet, hozzászólást, megjegyzést), ami arra késztette, hogy a jelentkezőt elutasítsa. Melyek a leggyakoribb kizáró okok?

Álca vagy valóság?
© sxc.hu
A felmérésben résztvevők véleménye szerint a jelentkezők 41 százaléka azért esett ki a potenciális jelöltek közül, mert kiderült, hogy hajlamos a lerészegedésre, vagy drogozik. 

- 40 százalékuk közölt magáról provokáló/kompromittáló képet vagy adatot

- 29 százalékról kiderült, hogy kommunikációs képességei nem felelnek meg az elvártnak

- 28 százalékuk nyilvánosan becsmérelte előző munkaadóját, munkahelyét

- 27 százalék hazudott végzettségéről

- 22 százalékuk rasszista/szexista megjegyzéseket tett közzé

- 22 százalékuk olyan nicknevet választott, ami egy professzionális cég munkatársaként megengedhetetlen

- 19 százalék közölt bizalmas információkat előző munkaadójáról/fecsegett ki céges híreket.