Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A világ nagy részén azon dolgoznak a kormányok, hogy valamilyen módszerrel megnőjön a születésszám. Komoly pénzeket tesznek ebbe bele, nagy viták folynak arról, milyen támogatások azok, amelyek igazán jó eredményt hozhatnak. De van egy kínos kérdés, amibe igazán kellemetlen belefutni: van-e bármelyik kormány bármilyen döntésének hatása a születésekre?
Amikor gyereket vállal az ember, akkor sokkal hosszabb távra tervez, mint egy kormány választási ciklusa. Fogalmunk sincs arról, milyen lesz az ország a következő röpke két évtizedben, azt pedig, hogy mondjuk egy most születő gyerek milyen világban megy majd nyugdíjba valamikor 2090 körül, még elképzelnünk is lehetetlen.
De akkor számít egyáltalán, hogy a kormány épp miként támogatja a gyerekvállalást, vagy teljesen ettől függetlenül döntenek a párok? Vagy – hogy ezt az egészet megfordítsuk – ha létezne valami olyan kormányzati módszer, amivel hatalmasat lehetne dobni a születésszámokon, lenne legalább egy ország, ahol látszana valamilyen ok-okozati kapcsolat a politika és a születések között.
Ezen a ponton mi, magyarok szerencsés helyzetben vagyunk, a téma egyik legizgalmasabb kutatása ugyanis pont a magyar példákat nézte át. A Tárki 2022-es Társadalmi riportjában jelent meg Spéder Zsolt és Murinkó Lívia írása, akik az 1985 és 2016 közötti kormányaink családpolitikáit nézték meg, és azt keresték, volt-e a kormányok döntéseinek bármi köze a gyerekvállaláshoz.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.