A görög mizéria rekord szintre emelte az arany árát
Rekordot döntött az arany euróban és svájci frankban kifejezett ára kedden Londonban.
Rekordot döntött az arany euróban és svájci frankban kifejezett ára kedden Londonban.
Az arany ára az elmúlt hetekben egyre magasabbra kúszott, s jelenleg is csúcs közeli pozícióban, durván 1050 dollárért cserél gazdát unciája. Mi lesz az arannyal, még tovább drágul, vagy a gyenge kereslet miatt megindul a lejtőn?
Várhatóan 1150-1200 dollár körül stabilizálódik az arany ára idén, miután pénteken újabb történelmi csúcsként több mint 1100 dollárt kellett adni egy uncia aranyért - mondta Schmidt Kálmán, a Magyar Aranypiac Kft. ügyvezető igazgatója.
Két dollárral csökkent a kőolaj ára hétfőn kora délután, amikor egy hete legalacsonyabb szintre került az aranyár a dollár erősödésére az euróval szemben.
A március 3-ai kiírás óta kétszer is módosult az ezerfősnél kisebb településeken működő, „italüzlet, bár” kategóriába sorolt egységek versenyképességének erősítését ígérő kocsmapályázat. HVG-Ténytár.
A demokrácia híveinek gyorsan kell lépniük Trump ellen, mert az autokraták hamar megszilárdítják uralmukat. Trump újabban űzött vadnak néz ki, gazdasági ámokfutását már a munkatársai sem tudják követni. Az amerikai elnök szégyenletes ultimátumot adott Ukrajnának, mégis van, aki szerint Kijevnek ezt ennek ellenére el kellene fogadnia. De mit is mondott Churchill? Témák és vélemények a világlapokból.
Magyar anyanyelvűként sem könnyű 10-est írni a magyarérettségin, de vannak román anyanyelvű gyerekek is, akiknek ez sikerül. Szerzőnk több szempontot is felvet ezzel kapcsolatban, például azt, hogy a Regátban más volt a történelem, más nagyapák haragszanak egymásra.
Kezdeti szakaszában van még az amerikai elnök új vámháborúja, de lehet, hogy az végül közelebb hozza egymáshoz az utóbbi időben szintén paprikás hangulatban egymásnak üzengető és egymást vámolgató Európai Uniót és Kínát. De egyelőre az is benne van a pakliban, hogy az ázsiai nagyhatalom közös gondolkodás helyett egyszerűen Európára önti az Amerikából kiszorulóban lévő termékeit, megfojtva a kontinens termelőit.
Akarva-akaratlanul korszakhatárt jelöl ki Donald Trump amerikai elnök azzal, hogy sorra égeti fel a globális rend többé-kevésbé konszenzuson alapuló intézményeit. A tőzsdék ugyan kimászhatnak „a felszabadítás napjának” sokkjából, de a bizalom szó jó időre eltűnik a gazdasági szereplők szótárából. De mik lesznek ennek a következményei?
Az európai nacionalisták felismerték, hogy az új republikánusok nem imperialisták, akik gyarmatosítani kívánják az öreg kontinenst – írja a szerző, aki magát is jobboldalinak tartja.