Kovács Zoltán értelmezésében az EU Tanácsa egy Soros-zenekar
Kár, hogy a testületnek Magyarország is a tagja.
Kevés kínosabb dolog van ma a Twitteren Kovács Zoltán ámokfutásánál: a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár percről percre tudósításban közvetíti a magyar jogállamiság védelmében indított hetes cikk szerinti eljárás második meghallgatását.
A tagállamok uniós ügyekkel foglalkozó minisztereinek Tanácsában Varga Judit válaszol a kérdésekre. Az előző hasonló meghallgatást szeptemberben tartották, akkor a magyar kormány egy 158 oldalas dokumentumban válaszolt a kritikákra.
A magyar igazságügyi miniszter most az igazságszolgáltatás függetlensége, valamint a média és a tudományos élet szabadsága témakörében kap kérdéseket.
Bár az ülés zárt, az érdeklődők nagy szerencséjére Kovács Zoltán nemzetközi kormányszóvivő lelkesen tudósít róla a Twitteren, körülbelül hárompercenként, és szívesen fűz megjegyzéseket is a történtekhez. A svédekről például azt írta, hogy „kérdésfeltevés helyett szokás szerint demokráciából oktatnak”. A magyar sajtószabadság miatt aggódó dánokról pedig megjegyezte, hogy a listáikat „Soros-közeli” szervezetek rakják össze.
Kovács üzent Vera Jourovának, az Európai Bizottság alelnökének is.
Szánalmas, hogy továbbra is figyelmen kívül hagyja a tényeket és az érveket, és egy politikai boszorkányüldözésben vesz részt”
– írta a magyar szóvivő.
It’s a pity that you continue to disregard the facts and arguments on behalf of Hungary and you become party to a political witch hunt https://t.co/Me2N5mPVty
— Zoltan Kovacs (@zoltanspox) December 10, 2019
Kovács megjegyzése azért is érdekes, mert a magyar kormány nemrég éppen azon háborodott fel, hogy Várhelyi Olivér függetlenségét megkérdőjelezték az Európai Parlament külügyi bizottságában. Meghallgatásán a magyar biztosjelölt is többször leszögezte, hogy az Európai Bizottság mindekor független a tagállamok kormányaitól – márpedig Jourová a bizottság egyik legfontosabb tagja.
Kovács Zoltán egyébként az egész Általános Ügyek Tanácsát „Soros György zenekarának” nevezi, ami szintén kínos, ha figyelembe vesszük, hogy a testületnek Magyarország is teljes jogú tagja. A vitáról pedig úgy általában azt írta: nem is érti, miért akar ebben bárki részt venni.