Dél-afrikai tudósok szerint is fertőzőbb az új vírusvariáns az eredeti változatnál
A brit tudósok attól tartanak, hogy a jelenleg alkalmazott, illetve fejlesztés alatt lévő vakcinák nem hatékonyak az új mutációval szemben.
Újabb bizonyítékok vannak arra vonatkozóan, hogy az új típusú koronavírus dél-afrikai variánsa könnyebben, erősebben kapcsolódik az emberi sejtekhez, így fertőzőbb az eredeti változatnál – közölte hétfőn Salim Abdool Karim, a Dél-afrikai Köztársaság vezető epidemiológusa.
Karim erről egy tudóscsoport által az 501Y.V2 néven ismert variánson végzett kutatás eredményeinek ismertetésekor beszélt. Az említett vírusmutációt dél-afrikai szakértők azonosították, még az előző év végén.
A variáns miatt a múlt hónapban újabb napi rekordot döntött a koronavírus-fertőzöttek száma, több mint 21 ezerrel.
Brit tudósok és politikusok aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy a jelenleg alkalmazott, illetve fejlesztés alatt álló vakcinák kevésbé bizonyulhatnak hatékonynak a dél-afrikai variánssal szemben. Karim szerint erre egyelőre nincs megnyugtató válasz, azonban tudósok világszerte dolgoznak a megoldáson.
A Dél-Afrikából származó variánst Nagy-Britanniában mutatták ki először Európában, azóta már Németországban is megjelent.