SzavazóFülke: Amit a Fidesz leginkább elvár a nőktől, az teljesíthetetlen
A Fidesz nő- és családpolitikája szavakban erős, eredményeit tekintve viszont már nem egyértelmű siker, ráadásul a körítés, a kommunikáció sem túl korszerű, miközben a nők megbecsülését, társadalmi szerepét illetően bőven lenne még tennivaló, és ez az ellenzéknek sem könnyű feladat - derül ki a hvg.hu választási podcastja, a SzavazóFülke nőnapi adásából.
Miként viszonyul a Fidesz a nőkhöz, melyek a kormány család- és nőpolitikájának céljai, sikerül-e ezeket elérni – erre is keresték a választ a SzavazóFülkében Serdült Viktória, Nagy Iván és Lengyel Tibor, a hvg.hu újságírói. A nőnapi adásban szóba került az is, hogy milyen szerep jut a nőknek, a családoknak és az LMBTQ-közösségnek a magyar politikában és a közéletben.
Az EU tagállamok között Magyarország sereghajtó a nők megbecsültségét illetően, különösen a hatalomban való részvételnél – vontunk mérleget az adásban. Kitértünk az első női köztársasági elnök, Novák Katalin megválasztására, az “azoké a világ, akik teleszülik” Kövér László-i irányra, és megnéztük, jól hasznosul-e a GDP-arányosan rekordmagas, családtámogatásokra költött közpénz.
A SzavazóFülke adásában azt is elemeztük, hogy Orbán Viktor vissza akarja-e küldeni a nőket a fazék mellé a konyhába (erről szóló elemzésünket itt is elolvashatja), csak a nőknek jár-e a családvédelem, mit ígér a nőknek és a családoknak a Fidesz-KDNP, illetve az ellenzék, továbbá beszéltünk arról is, mi értelme a “gyermekvédelmi” népszavazásnak, és mire számíthat az LMBTQ-közösség a kormánypártoktól vagy az ellenzéktől.