Mesés profitokért kezdi a kormány az építőanyag-gyártás erőltetett magyarosítását
Ezermilliárd forintnyi vagyon is gazdát cserélhet az építőanyag-ipar átalakításával. A miniszterelnök családja is ebben az igazán jövedelmező ágazatban érdekelt, de annak döntő többsége külföldieké. Bányáik könnyű prédának tűnnek, ám az építőelem-gyártó cégek einstandolásával be lehet fürödni.
Van egy eminens tanítványuk a külföldi cégeknek a magyar építőiparban: Orbán Győzőnek hívják a nebulót. Cége nyereséges, a profitot rendszerint ki is veszi, árazásával diktál a piacnak, és nem kényezteti el a munkavállalóit. Pont az jellemző a kormányfő apjának cégére, amivel a kormány a külföldi tulajdonú építőipari vállalatokat vádolja. Bár a Dolomit Kőbányászati Kft.-nek nem olyan busás a forgalma, mint néhány külföldi versenytársának, az árbevételhez viszonyítva Orbán és tulajdonostársai szokták kivenni a legnagyobb osztalékot a cégükből.
A kormány új miniszterei azt mondják, hogy a külföldi tulajdonban lévő kő- és kavicsbányák, valamint építőanyag-gyártók visszaélnek az erőfölényükkel, amikor magasan tartják az áraikat. A kormányfő családjának cége az egyik legdrágább követ forgalmazza a piacon. Első pillantásra úgy tűnhet, a Dolomit legalább a dolgozóira is költ, hiszen az egy főre jutó bérköltség ott a legmagasabb a legnagyobb forgalmú cégek közül, ám alaposabban megvizsgálva kiderül: csupán a 12 szellemi dolgozó kap extra fizetést, a fizikai munkások bérére a 16 vállalat közül csak négy költ kevesebbet.