A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Zavaró, hogy Orbán Viktor Moszkvával és Pekinggel flörtöl, ám biztonságpolitikai megfontolásokból mégis az a legjobb opció, ha Magyarország a NATO tagja, a hírügynökség cikkének szerzője.
Magyarország mind inkább kakukkfióka a Nyugat fészkében, mert nem elég, hogy a kormányfő sikeresen szétverte az ország demokratikus intézményeit, hanem most már egyedüliként áll az Ukrajna számára létfontosságú segély, illetve a svéd NATO-tagság útjában. Ezért nagy a kísértés, hogy el kell engedni az országot, és ki kell mondani, hogy az immár az, ami: ellenség.
Ezt fejti ki kommentárjában Marc Champion, a hírügynökség szemleírója. Úgy értékeli, hogy a szövetségesek egyre nagyobb árat fizetnek, amiért elviselik Orbán Viktor szeszélyeit. Ám itt a klasszikus példát lehet tetten érni: csak lassan a testtel. Először is a miniszterelnök mindig valami alkut igyekszik kicsikarni, amikor obstruál. Hogy a svédek ügyében az Országgyűlésre mutogat, az persze álnok, hiszen a kétharmad vakon jóváhagyja, amit elébe raknak.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.