Amíg Nyugat-Európában szinte minden autóra kötnek a tulajdonosok valamilyen cascót, Magyarországon sokkal rosszabb a helyzet. A minden járműre megkötendő kötelező gépjármű felelősségbiztosítások (kgfb) száma - a MABISZ adatai szerint - meghaladja a 4,1 milliót, a casco biztosítások száma viszont mindössze 895 ezer. A 21 százalékos arány azonban kissé magasabb a valóságban, miután kgfb-t a pótkocsikra is a mopedekre is kell kötni, márpedig ezekre casco nincs a piacon.
A biztosítók gyakorlati tapasztalata, hogy amikor a finanszírozás lejár az autókra, az addig kötelező casco biztosítást felmondják a tulajdonosok, csak hogy megspóroljanak egy középkategóriás autónál - átlagosan - havi 10 ezer forintot.
Néhány évvel ezelőtt az egyik nagy biztosító dobott piacra olyan casco biztosítást használt autókra, amely csökkentett rezsi óradíjat és új helyett utángyártott alkatrészeket térített. Egy másik biztosító a napokban hasonló casco-val jelentkezett, ez 20 százalékkal olcsóbb, mint a "normál" biztosítás. Például ami teljes áron, új autóra évi 80 ezer forint, az a legalább 2 éves használt autóra 64 ezer forintba kerül. Az előbbinél a biztosító által térített rezsi óradíj elérheti a 12 ezer forintot is - a konkrét összeg a javító cég és a biztosító alkuja során alakul ki. A használt autóknál viszont Budapesten 5400, míg vidéken 4200 forint a rezsióradíj, és az új alkatrész helyett az utángyártottat fizeti a biztosító.
Olcsó casco öreg autókra
A biztosítók úgy teszik olcsóbbá az idősebb autókra kötött casco biztosítást, hogy csökkentik az ezzel járó szolgáltatás minőségét, a napokban újabb biztosító lépett piacra ilyen termékkel.

Orbán Viktor reagált a Pride-ra, szerinte visszataszító és szégyenletes dolgok történtek
Karácsony Gergely: Egyetértek Orbán Viktorral, ilyen lenne az ország, ha nem ők kormányoznának
A rendőrség nem bírságolhatja meg a Pride résztvevőit az Ügyvédkör elnöke szerint
Még felszólítás sem hangzott el, semmilyen módon nem szankcionálhatók a résztvevők - állítja Horváth Lóránt ügyvéd.
BRFK: A rendőrség vizsgálja a szombati Pride-on történteket
A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
Karácsony Gergely tekintélyt szerzett, Magyar Péternek sikerült elkerülnie a fideszes kelepcét – csak egyetlen vesztese van a szombati napnak.
Orfűn már a visszatapsolás helyett is a "Mocskos Fidesz" zúg a koncerteken
Arcok a százezres tömegből – így látták a HVG fotósai minden idők legnagyobb Pride-menetét
Bayer Zsolt megmagyarázta, miért voltak sokan a Pride-on
Egy osztrák képviselő taxival jutott el a budapesti Pride-ra, mert a vonatuk lehalt félúton
Budapest, Parade, Orban - a külföldi lapok a magyarokról írnak, akik megmutatták
Budapest erős jelzést küldött a hatalomnak – így értékelik a világsajtóban a Pride eseményeit.